fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie w dniach 22-23 września br. uczestniczył w II Konferencji Dialog w języku i literaturze, organizowanej przez Instytut Filologii Angielskiej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
Tematem wiodącym obrad była problematyka dialogu w języku i kulturze. Podczas konferencji poruszono zagadnienia dotyczące m.in. społecznych aspektów teorii i praktyki dialogu, dialogu międzykulturowego, dialogu edukacyjnego w procesie przyswajania i uczenia języka obcego.

Podczas konferencji prof. Mirosław Pawlak wygłosił wykład plenarny pt. The role of dialog in getting meanings across and learning a foreign language: Insights from the interactionist perspective, zwracając szczególną uwagę na rolę dialogu w rozumieniu i przyswajaniu języka obcego, metody realizacji zajęć dydaktycznych oraz sposób prowadzenia interakcji.
Materiał filmowy z powyższej konferencji zawierający rozmowy z organizatorami oraz prelegentami dostępny jest pod adresem: https://www.facebook.com/telpoltv/videos/1271761509636807/.
 
M. Biadasz