fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

VII Konkurs Krajoznawczy
o krajach niemieckiego obszaru językowego
 
- Sławne i znane postaci z krajów niemieckiego obszaru językowego -
 
Konin, 08.11.2017
 
Koło Germanistów PWSZ zorganizowało kolejną edycję konkursu krajoznawczego o krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół średnich. VII edycja konkursu była poświęcona sławnym i znanym postaciom świata szeroko pojętej kultury, nauki, polityki, sportu z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Pytania dotyczyły postaci zarówno historycznych jak i współczesnych.
 
Do konkursu, którego  celem pozostaje niezmiennie przybliżenie młodzieży wiedzy o kulturze, historii i życiu codziennym Niemiec oraz Austrii i Szwajcarii, zgłosiło się 11 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Konina, Słupcy, Turku, Zagórowa, Kleczewa i Izbicy Kujawskiej. Przybyłych do naszej uczelni uczniów oraz ich opiekunów powitała w imieniu organizatorów Pani Dziekan Wydziału Filologicznego, dr Anna Stolarczyk-Gembiak.
 
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się imponującą wiedzą. I miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie a miejsce III przypadło drużynie Liceum Ogólnokształcące im Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Słupcy.
 
W przerwie pomiędzy konkursem a wręczeniem dyplomów i nagród uczniowie i nauczyciele przybyli do naszej uczelni wzięli udział w wykładzie wygłoszonym przez panią dr Annę Mystkowską-Wiertelak: „Gotowość komunikacyjna w klasie językowej”.
 
Konkurs prowadzili studenci I, II i III roku germanistyki, Karolina Szyjkowska, Aleksandra Fydryszewska, Klaudia Szymczak, Andżelika Operacz, Andżelika Żelek, Agata Dominiak, Arkadiusz Bryl i Adrian Krawczyk. Członkami jury oraz koordynatorami konkursu byli opiekunowie koła naukowego germanistów PWSZ, dr Grzegorz Pawłowski oraz mgr Dariusz Dolatowski.
 
Grzegorz Pawłowski
 
  VI Konkurs Krajoznawczy - 26.10.2016    
  - wyniki –    
lp. Szkoła Miejsce  
 
1 I LO im. Tadeusza Kościuszki w Turku I  
2 Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie    
3 Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie    
4 Zespołu Szkół Technicznych w Turku    
5 Zespół Szkół Zawodowych im. Gen. W. Sikorskiego w Słupcy III  
6 Liceum Ogólnokształcące w Słupcy    
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie    
8 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie    
9 II LO w Koninie II  
10 Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie