fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie oraz dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia, a także prof. nadzw. dr hab. Jakub Bartoszewski, prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy międzynarodowej w dniach 21 – 24 marca br. uczestniczyli w XXVIII Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych  Szkół Zawodowych. Gospodarzem spotkania była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

W posiedzeniu wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, który przedstawił zagadnienia związane z nową ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce oraz prof. dr hab. Krzysztof Diks, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, prezentując spostrzeżenia i wnioski po akredytacjach w uczelniach zawodowych.

Podczas sesji plenarnych poruszono również zagadnienia związane z profilem praktycznym w uczelniach zawodowych, a także dot. wykorzystania funduszy PFRON przez osoby niepełnosprawne w uczelniach. Dodatkowo, zgromadzeni rektorzy mieli możliwość wzięcia udziału w wizycie w jednej z okolicznych firm – jako przykładu dobrych praktyk w zakresie współpracy przemysł – uczelnia.

Powyższe spotkanie było doskonałą okazją do wypracowania istotnych rozwiązań dla państwowych wyższych szkół zawodowych.

M. Biadasz