fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Uroczyste posiedzenie Senatu, które zamknęło obchody roku jubileuszowego 20-lecia działalności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, odbyło się 6 września 2018 r. w Sali Ratuszowej Urzędu Miejskiego w Koninie. Wydarzenie to stanowiło także jeden z punktów programu XXIX Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, którego gospodarzem w dniach 5-8 września 2018 r. była nasza uczelnia.

Wśród licznych na posiedzeniu gości obecni byli: Maciej Sytek - wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Tomasz Nowak - poseł RP, dr Wiesław Steinke - przewodniczący Rady Miasta Konina i Konwentu PWSZ w Koninie, dr Sebastian Łukaszewski - zastępca prezydenta Miasta Konina, prof. Andrzej Lesicki - rektor UAM w Poznaniu, oraz rektorzy z 28 państwowych wyższych szkół zawodowych z całego kraju, a także reprezentanci administracji rządowej i samorządowej, szefowie instytucji gospodarczych, firm i przedsiębiorstw regionu konińskiego.

Na tej szczególnej uroczystości nie zabrało też pierwszych władz konińskiej uczelni w osobach prof. Józefa Orczyka (rektora w latach 1998-2007) oraz prorektorów: dr. Jerzego Jasińskiego i dr. Marka Naglewskiego.
Zarówno prof. Mirosław Pawlak - rektor PWSZ w Koninie, jak i szacowni goście, w swoich wystąpieniach wskazywali na znaczenie i rolę uczelni dla społeczności lokalnej, jej niemały dorobek edukacyjny, rozwijanie kontaktów międzyuczelnianych nie tylko w kraju, ale i za granicą, a także współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dynamiczny rozwój gwarantowała też dbałość o jej infrastrukturę i stałe unowocześnianie. - 20 lat konińskiej PWSZ to już historia tego miejsca, czasu i ludzi, którzy swoją pracą, talentem i zaangażowaniem tworzyli obecną jej pozycję, za co należą się im szczególne podziękowania i szacunek - podkreślali w swych wystąpieniach. Natomiast według jej władz, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie z optymizmem patrzy w przyszłość, wyznacza nowe cele i podejmuje nowe wyzwania.

Uroczyste posiedzenie Senatu uświetnił krótki występ gitarowy Michała Koszykowskiego - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie.

W.W.