fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie oraz dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia na zaproszenie dr. Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego uczestniczyli w uroczystym spotkaniu Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska akademickiego, które odbyło się 30 września 2018 r. w Warszawie.  
 
Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przemarszem rektorów oraz przedstawicieli uczelni z udziałem pocztów sztandarowych z dziedzińca Uniwersytetu Warszawskiego do Teatru Polskiego, gdzie miała miejsce główna część uroczystości. W spotkaniu, obok rektorów uczelni wyższych, uczestniczyli również przedstawiciele rządu. Obecny na uroczystości premier Mateusz Morawiecki nawiązując do reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego zaznaczył, że przyjęta przez rząd Konstytucja dla nauki, z którą wkraczamy w nowy rok akademicki, jest krokiem we właściwym kierunku, budowy siły polskiej nauki i polskich uczelni.

Wydarzenie było świętem szkolnictwa wyższego i nauki, zorganizowanym w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.
 
M. Biadasz
Zdjęcia; źródło