fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie uczestniczył w V Konferencji Rektorów i Kadry Zarządzającej Szkołami Wyższymi, która odbyła się w dniach 23-24 listopada 2018 r. w Sulisławiu k. Opola.   
 
Wiodącym tematem spotkania było efektywne zarządzanie uczelnią. Pierwszy dzień konferencji poświęcony został kwestiom dot. przyszłości szkolnictwa wyższego w perspektywie niezbędnych zmian, zagadnieniom związanym z nowymi technologiami oraz ich wpływem, na jakość zarządzania uczelnią, a także tematyce promocji uczelni poprzez dorobek naukowy pracowników. Podczas kolejnego dnia konferencji omówiono problematykę związaną z zarządzaniem informacją. Ważną częścią spotkania był również panel dyskusyjny poświęcony kompetencjom kanclerza i rektora w świetle zmian w szkolnictwie wyższym.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, parlamentarzyści, eksperci think tanków, eksperci ds. zarządzania dorobkiem naukowym, psycholodzy, a także przedstawiciele uczelni z Białorusi, Czech, Hiszpanii, Słowacji i Ukrainy.
 
M. Biadasz