fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Około 100 uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyło 15 kwietnia 2019 r. w spotkaniu informacyjno-promocyjnym z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Spotkanie odbyło się w języku angielskim i składało się z kilku części. Poprowadzili je Dariusz Wiliński z PWSZ w Koninie, Artur Czarnecki, nauczyciel języka angielskiego w ZS w Mogilnie oraz studenci zagraniczni z programu Erasmus+, studiujący w naszej Uczelni. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną PWSZ, zasadami wymiany międzynarodowej oraz możliwościami, jakie daje program Erasmus+, o czym opowiedział im pracownik Uczelni, Dariusz Wiliński.

Arta Abrama z Łotwy przybliżyła słuchaczom kulturę i tradycje swojego kraju a Erika Line przeprowadziła krótki wykład o kulturze Wielkiej Brytanii. Jak wygląda program Erasmus+, jakie daje korzyści, czemu warto było przyjechać do Konina na studia i jak ważnym jest poznawanie innych kultur oraz nauka języków obcych, opowiedział uczniom Yasin Gucer z Turcji. Melike Colak podczas prezentacji przekonywała młodych Polaków jak piękna jest Turcja i czemu warto tam się wybrać.

W drugiej części spotkania młodzież zadawała pytania o warunki studiowania w PWSZ w Koninie, o możliwości podjęcia studiów przez osoby niepełnosprawne, dyskutowała też z prowadzącymi na temat walorów turystycznych miejsc, z których pochodzą, o problemach przeciętnych obywateli żyjących na Łotwie i w Turcji.
 
Ekdar