fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie oraz prof. Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia gościli w terminie 6-12 maja br. we Włoszech.  Podczas wyjazdu zaplanowano wizyty na Uniwersytecie im. Aldo Moro w Bari (University of Bari Aldo Moro) oraz Uniwersytecie Cassino i Południowego Lacjum (University of Cassino and Southern Lazio).

 W oficjalnym spotkaniu na Uniwersytecie w Cassino udział wzięli rektor prof.  Giovanni Betta oraz prof. Giovanni Camillo Porzio, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz wydziałowi koordynatorzy odpowiedzialni za kontakty międzynarodowe.

Na Uniwersytecie w Bari władze konińskiej uczelni spotkały się z docentem Antoniettą Ivona, dyrektorem Biura Współpracy Międzynarodowej. Spotkanie było kolejnym etapem przed podpisaniem umowy o współpracy w ramach programu Erasmus+, które nastąpi na początku roku akademickiego 2019/2020.

Na spotkaniu w obu uczelniach poruszane były kwestie wymiany studentów oraz pracowników dydaktycznych, ponadto rozmawiano na temat różnic w funkcjonowaniu szkolnictwa wyższego we Włoszech i w Polsce. Wizyta była znamienitą okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną uczelni.

Uniwersytet w Cassino powstał w 1979 roku, na którym studiuje 7.600 studentów. Uniwersytet im. Aldo Moro w Bari utworzony został w 1925 roku, kształci 60.000 studentów na dwudziestu czterech wydziałach.
 
P. Herman