fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ, podpisał 14 stycznia tego roku porozumienia o współpracy z dyrektorami dwóch konińskich szkół średnich: z mgr Edytą Truszkowską, dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie, i mgr. Karolem Leszczyńskim, dyrektorem Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Umowy są na czas nieokreślony i przewidują m.in. wykłady, prelekcje i prezentacje otwarte przygotowane specjalnie dla uczniów techników, ich udział w wykładach, a także zajęciach dla studentów, szczególnie z modelowania i symulacji konstrukcji oraz komputerowego wspomagania projektowania. Poza tym konsultacje z pracownikami naukowymi, możliwość wykonywania ćwiczeń i pomiarów w uczelnianych laboratoriach, poznanie bazy dydaktycznej PWSZ w Koninie, a także jedną wizytę studyjną (rocznie) dla klas II, III i IV.

Dzięki tej współpracy najzdolniejsi uczniowie obu szkół będą mogli również uczestniczyć w pracach studenckich kół naukowych i zajęciach prowadzonych na uczelni. A jeśli zdecydują się na studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych PWSZ w Koninie, mogą liczyć na zaliczenie wybranych przedmiotów.

Umowa z konińskimi szkołami średnimi
wspołpraca ze szkołami srednimi
porozumienie ze szkolą średnią
podpisanie umowy o współpracy ze szkołą
współpraca ze szkołami
PWSZ w Koninie współpracuje ze szkolami ponadpodstawowymi