fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Wyjazdy studentów na studia i praktyki zagraniczne to główny obszar działalności programu Erasmus+. O tym, jak zostać stypendystą oraz jakie korzyści płyną z uczestnictwa w programie omówiono podczas IV Erasmus Day.
 
Imprezę otworzył prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor Uczelni, który gorąco zachęcał studentów do zagranicznych wyjazdów, a tym samym poszerzania horyzontów, zdobywania nowych doświadczeń i poznawania obcych kultur.
 
W trakcie „Erasmus Day” można było się dowiedzieć, jak i gdzie aplikować o wyjazd zagraniczny (zarówno na studia, jak i na praktyki), jakie kryteria należy spełnić, by zostać zakwalifikowanym oraz dokąd można wyjechać. Patrycja Herman-Wróbel uczelniany koordynator Programu Erasmus+ oraz Marta Marciniak z Biura Współpracy z Zagranicą przedstawiły zasady funkcjonowania programu.
 
Byli stypendyści opowiedzieli o swojej przygodzie z Erasmusem, studentka II roku filologii angielskiej Monika Kaczmarek podzieliła się refleksjami na temat pobytu w Universidade da Coruna w Hiszpanii, a Jakub Zomerfeld, student III roku bezpieczeństwa wewnętrznego zdał relację z wyjazdu na studia do Mid Sweden University w Szwecji. Oboje udzielili praktycznych porad i wskazówek, jak odnaleźć się w obcym kraju.
Nie zabrakło również opowieści z realizacji praktyk zawodowych. Beata Tomaszewska, studentka I roku filologii angielskiej studiów magisterskich, wspominała swój wyjazd na Kretę, gdzie pracowała jako animator czasu wolnego, a Agnieszka Tyczka i Natalia Buśkiewicz, studentki I roku filologii angielskiej studiów magisterskich oraz Andżelika Mielcarek, studentka III roku pracy socjalnej opowiedziały o urokach pobytu na Ibizie, gdzie odbyły praktykę w tamtejszych hotelach.
 
W programie imprezy pojawiło się także wystąpienie Abdulkhaliqa Kakabay, studenta z Usak University – uczelni partnerskiej, stypendysty programu Erasmus+, który studiuje drugi semestr w naszej Uczelni. Podczas swojego wystąpienia Abu w ciekawy sposób opowiedział o swojej uczelni i zaprezentował walory krajobrazowe miasta Usak.
 
Głowna idea „Erasmus Day” to popularyzacja wyjazdów w ramach Erasmus+. Jednak aby zostać stypendystą Erasmusa, najpierw należy złożyć stosowny wniosek w BWzZ (pokój 314). Termin aplikowania upływa 18 marca 2016 roku. Wszystkich planujących pobyt na stypendium za granicą zapraszamy do wnioskowania!
 
mata

30962_img_7143
30963_img_7156
30964_img_7165
30965_img_7167