fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zaprasza 1 marca uczniów klas maturalnych na Drzwi Otwarte 2016. To największa tego typu impreza w naszym regionie.
 
Żadna z wyższych uczelni regionu konińskiego nie ma tak różnorodnej i ciekawej oferty kształcenia wyższego jak PWSZ w Koninie. W roku akademickim 2016/2017 proponuje studia na 17 kierunkach, w tym na 12 licencjackich i czterech  inżynierskich, oraz na studiach magisterskich (filologicznych). Zapowiadane na przyszły rok nowe kierunki to informatyka, kosmetologia i pielęgniarstwo. Zaplanowano też dużo nowych specjalności, np. przyszły anglista lub germanista będzie mógł sobie wybrać jako dodatkowy język – norweski lub chiński, a mechanik być fachowcem w inżynierii wirtualnej.

Tegoroczni abiturienci będą mogli nie tylko zobaczyć uczelnię od środka, ale też porozmawiać ze studentami i wykładowcami. Każde ze stoisk zapowiada się ciekawie, ale szczególnie mocno przygotowuje się dietetyka, która tego dnia rusza z uczelnianym Centrum Porad Żywieniowych i Dietetycznych. Nieoficjalnie wiemy, że będą chipsy ekologiczne, pokaz produkcji lodów przy użyciu suchego lodu, mrożenie bitej śmietany ciekłym azotem, jednym słowem – smakołyki. Fizjoterapeuci planują masaże na profesjonalnym łóżku. Kosmetologia będzie zachęcała pokazem makijażu artystycznego, pedagogika i praca socjalna szykują prezentacje multimedialne, a mechanika – pokaz druku 3D. Bezpieczeństwo wewnętrzne szykuje pokaz samoobrony i street workout (ulicznego treningu). Swoje możliwości przedstawią, jak co roku, samorząd studencki i studenckie koła naukowe oraz Akademickie Centrum Językowe.

Będzie też wiele konkursów większymi i mniejszymi z nagrodami. Ten większy konkurs i większa nagroda  to konkurs na hasło związane z Akademickim Centrum Językowym – jego wyniki będą ogłoszone na naszej stronie internetowej. Dla zwycięzcy przewidziano voucher z 50% zniżką na dowolnie wybrany kurs językowy zorganizowany przez ACJ w roku akademickim 2016/2017. Inne konkursy też mają godne zawalczenia nagrody, m.in. bilety do kina Helios, do kina Centrum oraz wejściówki na inne wydarzenia proponowane przez Koniński Dom Kultury, wejściówki na wydarzenia organizowane przez Oskard w Koninie, wejściówki do Enklawy, liczne gadżety, które przekazało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. Żeby mieć szansę na ich wygranie, uczestnicy będą musieli zebrać potwierdzenia odwiedzin na wszystkich stoiskach. Ogłoszenie listy „szczęśliwców” – już pod koniec imprezy.

Drzwi PWSZ w Koninie będą dla maturzystów tego dnia otwarte od godz. 9.30 do 12.00.