fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Pierwsze warsztaty Katedry Filologii na temat: „Komunikacja i język specjalistyczny” odbyły się w dniach 29-30 maja 2015 r. w ośrodku „Klara” w miejscowości Wąsosze. Uczestniczyli w nich wszyscy studenci II roku filologii angielskiej oraz ich opiekunowie – dr Grażyna Lewicka oraz mgr Beata Łazarska.

Pierwszy dzień warsztatów rozpoczął się wykładem prowadzonym przez przedstawicieli firmy Fermintrade, działającej na terenie Konina i zajmującej się dostarczaniem surowców chemicznych. Przedstawiciele Zarządu zaprezentowali, na przykładzie swojej firmy, najczęstsze błędy popełniane w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Następne wykłady poprowadziły opiekunki wyjazdu. Beata Łazarska uwypukliła najtrudniejsze kwestie związane z ubieganiem się o pracę, podając słuchaczom przykładowe odpowiedzi na najbardziej kłopotliwe pytania. Natomiast dr Lewicka poprowadziła wykład przeplatany z zajęciami warsztatowymi, w trakcie którego wskazała typy komunikacji, czynniki na nią wpływające oraz wady komunikacji zaburzonej.

Drugi dzień upłynął pod znakiem zajęć warsztatowych w dwóch mniejszych grupach. Umożliwiło to prowadzenie ciekawszej dyskusji oraz ułatwiło studentom otworzenie się przed innymi. Zajęcia dr Lewickiej na temat komunikowania się, wyrażania swoich potrzeb oraz wzajemnego wypracowywania kompromisu, pozwoliły na zrozumienie, jak ważnym jest poznanie siebie przed stawianiem wymagań innym. Natomiast warsztaty mgr Łazarskiej otworzyły studentów na kreatywne myślenie i wyjście poza schematy, by w ten sposób nauczyć ich, jak nie powtarzać utartych ścieżek, lecz odkrywać coraz to nowsze, własne.

red.Darek Wiliński