fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego, należący do SKN Bastion, 29 maja 2015 r. uczestniczyli w obchodach Święta 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, przypadającego 1 czerwca.

– Mieliśmy zaszczyt porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z gen. bryg. pil. Mirosławem Jemialniakiem – powiedziała Marta Tomalak, przewodnicząca SKN Bastion. Po defiladzie wojskowej i zakończeniu uroczystości studenci zagrali mecz piłki nożnej z klubem Libero oraz wzięli udział w treningu sportów walki. Podczas imprezy, jak co roku, można było zwiedzać bazę lotniczą w Powidzu, zaglądać we wszystkie jej zakamarki i pytać o samoloty, śmigłowce czy specjalistyczne samochody. Zwiedzać można było także stoiska promocyjne przygotowane przez jednostki podległe 3. Skrzydłu. Oprócz udziału studentów PWSZ w Koninie w tym niezwykłym święcie, pojawiły się inne konińskie akcenty. Aeroklub Koniński zaprezentował swoje samoloty, szybowce i motoszybowce a w defiladzie brał udział Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej. Promowały się również grupy rekonstrukcyjne, klasy mundurowe i modelarze.

Obchody uświetnił udział Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina, Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Poznania i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Wrocławia.
 
Źródło:
Informacje SKN Bastion
http://www.3sltr.wp.mil.pl/pl/1_165.html
http://moje-gniezno.pl/artykuly/czytaj/11946/swieto-3-skrzydla-lotnictwa-transportowego.html
Red. ekdar

Powidz