fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

30 października br. w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile odbyło się drugie posiedzenie Rady Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele uczelni z Konina, Leszna, Gniezna, Kalisza i Piły.

Spotkaniu przewodniczył rektor PWSZ w Koninie, prof. dr hab. Mirosław Pawlak – przewodniczący Związku, w Prezydium zasiedli również rektorzy: dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ (PWSZ w Gnieźnie) – zastępca przewodniczącego, prof. dr hab. Maciej Pietrzak (PWSZ w Lesznie), dr n. med. Wojciech Grzelak - prorektor PWSZ w Kaliszu oraz gospodarz spotkania - dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS (PUSS w Pile).
Gościnnie udział w spotkaniu wziął także Prezydent Miasta Piły – dr Piotr Głowski.

Podczas posiedzenia członkowie Rady Związku wysłuchali informacji na temat celów i zadań Związku na rok akademicki 2019/2020. Przewodniczący przedstawił ustalenia, które zapadły 2 października br. na posiedzeniu Prezydium Rady Związku w Koninie, dotyczące między innymi: wspólnych wielkopolskich Juwenaliów w Pile, planowanym spotkaniu roboczym pracowników biur współpracy z zagranicą w celu wymiany dobrych praktyk, planowanym utworzeniu programu wymiany studentów i pracowników między wielkopolskimi uczelniami oraz o poszerzeniu współpracy Związku z uczelniami z terenu Dolnego Śląska, wchodzącymi w skład podpisanego porozumienia o współpracy. Jednym z punktów porządku obrad było także podjęcie uchwały zmieniającej statut w związku z nową nazwą pilskiej uczelni oraz uregulowaniem kwestii administracji Związku.

Podczas wizyty w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile goście mieli też okazję zwiedzić Centrum Fizjoterapii oraz Centrum Symulacji Medycznych.

 

spotkanie związku uczelni
spotkanie członków ZW PUZ
posiedzenie ZW PUZ