fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT wraz z Wydziałem Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska PWSZ w Koninie przygotowali dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych szkolenie „Bezpieczne Praktyki i Środowisko”. Odbyło się ono 27 kwietnia 2015 r.
 
Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Zespołu ds. Programu „Bezpieczne Praktyki i Środowisko” z Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, Urzędu Dozoru Technicznego, Powiatowego Urzędu Pracy,  Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Straży Pożarnej.
 
Podczas szkolenia rozmawiano m.in. o prawie pracy, praktykach studenckich, obowiązkach pracodawców, bezpieczeństwie i higienie pracy, ochronie przeciwpożarowej oraz o wszelkich możliwych zagrożenia związanych z praktykami i pracą zawodową oraz profilaktyce.
Uczestnicy dowiedzieli się o także zasadach ubezpieczeń, pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych i zapoznali się z zasadami ubiegania się o zasiłki, staże i stypendia.
 
Na koniec szkolenia odbyły się Warsztaty udzielania pierwszej pomocy
 
ekdar