fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Osiem drużyn wzięło udział w IX Letniej Spartakiadzie o Puchar Zbynka i Puchar Rektora PWSZ w Koninie. Puchar Zbynka i Prezydenta Konina zdobył Klub KDK PCK przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Związkowiec” w Koninie, a Puchar Rektora ‒ Studenckie Koło Naukowe NOT.
 
Spartakiada o Puchar Zbynka to impreza sportowa integrującą społeczność krwiodawców. Uczestniczyły w niej nie tylko drużyny z Konina, ale też Lichenia i Biedruska. Naszą uczelnię reprezentowały trzy SKN-y: NOT, POP, Bastion, oraz Klub HDK PCK. Wszyscy uczestnicy (każda z drużyn liczyła pięciu członków) konkurowali m.in. w skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłką lekarską i slalomie z przeszkodami.

‒ Takie spotkania to nie tylko okazja do propagowania idei krwiodawstwa, ale również zabawy, bo w ostatnią sobotę bawiliśmy się naprawdę świetnie. A nasz najmłodszy uczestnik, oczywiście pod opieką taty, miał nie więcej niż cztery lata ‒ opowiada Martyna Włodarczyk, z-ca prezesa Klubu HDK PCK przy PWSZ w Koninie, który razem z Klubem HDK PCK przy KWB Konin spartakiadę zorganizował. Zawody przeprowadzono 25 kwietnia na stadionie przy ul. Popiełuszki 4.
aria