fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Reprezentacja PWSZ w Koninie brała udział w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które rozgrywano od 16 do 19 kwietnia w hali Centrum Sportu Akademickiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drużyna naszej uczelni uplasowała się na 10. miejscu. 
 
W rywalizacji wzięło udział trzynaście zespołów. W fazie grupowej reprezentanci PWSZ w pierwszym meczu ulegli  zawodnikom z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania (2:0). W kolejnym meczu, z Wyższą Szkołą Gospodarki z Bydgoszczy, również przegrali (2:0) i tym samym nie uzyskali awansu do rozgrywek ćwierćfinałowych.
 
WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ (półfinał A):
Kolejność końcowa:
1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2. Politechnika Poznańska 3. Politechnika Gdańska 4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 5. Uniwersytet Szczeciński 6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 7. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 8. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu 9. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy 10. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie 11. Uniwersytet Gdański 12. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie 13. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu
 
Reprezentaci PWSZ Konin wystąpili w składzie:
Paweł Michalski
Jacek Pakulski
Michał Grygorcewicz
Jakub Wiśniewski
Błażej Płomiński
Damian Nowak
Arkadiusz Wróbel

red. Maria Sierakowska