fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Rektor PWSZ w Koninie, prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak spotkał się 30 marca z grupą studentów zagranicznych, którzy w semestrze letnim 2014/2015 podjęli studia w PWSZ w Koninie. Obcokrajowcy są w Koninie od kilku tygodni i mają już pierwsze wrażenia na temat miasta oraz Uczelni.

W semestrze letnim w murach PWSZ w Koninie studiuje 35 zagranicznych studentów. Są to obywatele: Turcji, Portugalii i Kirgistanu z takich uczelni jak: Usak University, Kafkas University, Uludag University, Mersin University, Kahramanmaras Sutcu Imam University, Selcuk University, Ondokuz Mayis University, Karadeniz Technical University, Instituto Politecnico de Bragança oraz z University of Aveiro. 13 osób studiowało tu już w semestrze zimowym i postanowiło przedłużyć swój pobyt na kolejny semestr.
Studenci uczęszczają na zajęcia prowadzone w języku angielskim na kierunkach: filologia angielska, praca socjalna, politologia, zarządzanie oraz budownictwo. Część z nich pobiera lekcje języka polskiego.

Poza tym jedna osoba, obywatel Łotwy, realizuje w Uczelni praktyki zawodowe. Cudzoziemcy mieszkają w akademikach stydenckich, a podczas pobytu mogą liczyć na pomoc „buddych”, czyli swoich polskich opiekunów-przyjaciół, którzy na co dzień również studiują w PWSZ w Koninie.

Podczas spotkania studentki trzeciego roku filologii angielskiej: Andrea Jakubowska i Andżelika Knyszyńska opowiedziały o uczelni oraz o Koninie. Przedstawiły miejsca warte odwiedzenia oraz możliwe formy spędzania czasu wolnego w mieście.
Wszystkim zagranicznym studentom życzymy samych radosnych chwil spędzonych w murach naszej Uczelni, mieście oraz kraju.

Marta Marciniak
Biuro współpracy z zagranicą
28805_img_4250
28806_img_4261
28808_img_4278
28809_img_4287
28810_img_4271