fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

 Studenci II roku pracy socjalnej spotkali się 10 marca z przedstawicielami Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”. Fundacja została założona w 2007 r. Wspiera osoby niepełnosprawne w realizacji ich marzeń, pomaga im w zaspokajaniu potrzeb na  każdym etapie życia, często od momentu narodzin. Dzięki różnym formom wsparcia, wszystkie zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych osób niepełnosprawnych i ich rodziców są bezpłatne. Fundacja wiele działań organizuje we współpracy z wolontariuszami. Są nimi m.in. studenci pracy socjalnej.
 
W czasie spotkania osoby związane z fundacją (także wolontariusze) opowiadały o swoich zajęciach. Studenci obejrzeli również prezentację multimedialną, pokazującą bogaty dorobek fundacji. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat przeprowadzonych spotkań, zabaw, imprez, wycieczek oraz happeningów.
Kolejny taki happening odbędzie się już 20 marca 2015 r. w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Będą tam oczywiście wolontariusze – studenci pracy socjalnej.
 
Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” zaprasza do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą pomagać osobom niepełnosprawnym i realizować swoje pasje poprzez wolontariat.
24432_img_5615
24433_img_5617
24434_img_5628
24435_img_5630
24436_otwarcie