fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png


Niemal 500 złotych zebrały studentki ze Studenckiego Koła Naukowego „Młodych Pedagogów” podczas akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. ‒ Studenci, wykładowcy i pracownicy uczelni chętnie włączali się do niej, kiedy słyszeli, jaki jest cel ‒ mówi z zadowoleniem Milena Kwiatkowska z II roku pedagogiki, przewodnicząca koła.
 
A celem była pomoc dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego w Koninie.
Wynik tegorocznej akcji był zbliżony do zeszłorocznego. ‒ Tego oczekiwałyśmy. Z pieniędzy naszego koła kupiłyśmy produkty, ale same upiekłyśmy pięć blach różnych rodzajów ciast do sprzedaży. Zrobiłyśmy też wieloskładnikowe kanapki z upieczonego przez nasze dziewczyny chleba i świeżutkich bułek, które przekazała na rzecz pomocy dzieciom z pogotowia piekarnia „Feniks” z Kazimierza Biskupiego, za co bardzo dziękujemy – podkreśla przewodnicząca SKN „Młodych Pedagogów”. Zaznacza, że w pracy na rzecz akcji uczestniczyły wszystkie członkinie ‒ 17 studentek pedagogiki.

Na dwóch stoiskach koła (w holach budynków przy ulicach Przyjaźni 1 i Popiełuszki 4) zorganizowanych 17 grudnia, wolontariuszki sprzedawały również kartki i ozdoby świąteczne, przygotowane pod okiem Małgorzaty Chybickiej podczas zajęć edukacji plastycznej.
‒ Chciałam podkreślić, że ludzie miło odbierali cel tej akcji i często przekazywali kwoty większe niż te wyznaczone przez nas ‒ dodaje Milena i zapowiada: ‒ W przyszłym roku trzeba będzie przygotować więcej ciasta, a szczególnie kanapek.
aria
  • 2014-12-12 134101
  • 2014-12-17 074530
  • 2014-12-17 090532