fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png


Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, dr Jerzy Jasiński, prorektor ds. kształcenia oraz dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego przebywali od 19 do 22 listopada z wizytą w Panevezys College w Poniewieżu.

Z litewską uczelnią zawarliśmy 15 kwietnia 2013 r. umowę o współpracy w zakresie organizacji procesu studiów, która obejmuje badania stosowane, przygotowywanie wspólnych projektów, organizację imprez kulturalnych i edukacyjnych, przygotowywanie nowych i aktualizację starych programów nauczania, udział w programach wymiany studentów i wykładowców.

Efektem współpracy było zorganizowanie przez Panevezys College, PWSZ w  Koninie oraz Daugavpils University z Łotwy w dniach 20-21 listopada 2014 r. w Poniewieżu Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej „Trendy w nauce i kształceniu akademickim w obliczu globalizacji” (TRENDS IN SCIENCE AND HIGHER EDUCATION STUDIES UNDER CONDITIONS OF GLOBALIZATION), w której udział wzięły władze naszej Uczelni.

Ważnym punktem wyjazdu na Litwę było także spotkanie z burmistrzem Poniewieża, Vitalijusem Satkevičiusem, który opowiedział o sytuacji gospodarczej, kulturalnej, społecznej i edukacyjnej miasta. W związku z tym, że miasta są do siebie podobne, poruszono także temat możliwej przyszłej współpracy na linii Konin-Poniewież. Wymaga to jednak rozmów władz obu miast.
 
         ekdar

zdjęcie: http://www.panevezys.lt/lt/naujienos/meras-prieme-svecius-t5ym.html