fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony


 
Dzięki wpłatom tegorocznych absolwentów, pomocy prof. Mirosława Pawlaka, rektora naszej uczelni, oraz biura podróży Rainbows Tours i prywatnego darczyńcy, 17-letnia Ola Kazubowska, podopieczna fundacji „Mam marzenie”, spędziła wymarzone wakacje na hiszpańskiej Teneryfie.
 
Fundacja Mam Marzenie od ponad dziesięciu lat spełnia marzenia dzieci (3-18 lat), które cierpią na choroby zagrażające ich życiu. ‒ Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość ‒ czytamy na stronie fundacji.
 
Misją fundacji „zaraziła” uczelnię dr Roma Fimińska-Banaszyk, była już dyrektor byłego Instytutu Ekonomicznego i wieloletnia wolontariusza tej organizacji. Dzięki jej inicjatywie od kilku lat pieniądze przeznaczone na zakup kwiatów na absolutoria, nasi absolwenci przeznaczali na spełnianie marzeń ciężko, często śmiertelnie chorych dzieci.
Niedawno, bo w październiku, spełniło się marzenie Oli, która z przyjaciółką była na wakacjach na Teneryfie, największej i najludniejszej wyspie w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszej wyspie Hiszpanii. Razem odwiedziły Siam Park ‒ wodny park, wybrały się na wulkan El Teide ‒ najwyższy szczyt Hiszpanii sięgający 3718 m n.p.m., nurkowały w oceanie, a na koniec objechały dookoła całą Teneryfę. ‒ Była to najwspanialsza przygoda naszego życia ‒ zapewniła Ola.
A dr Fimińska-Banaszyk powiedziała: ‒ Jeszcze raz gorąco dziękuję studentom, absolwentom i pracownikom PWSZ w Koninie za wsparcie i podzielanie magicznych emocji towarzyszących spełnianym dziecięcym marzeniom.
 
Relacja Oli oraz galeria zdjęć z wycieczki:
http://www.mammarzenie.org/marzyciele/5665-Aleksandra/