fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Najpierw karnie ustawili się w kolejce do dezynfekcji rąk, a potem pierwszy raz jako (już prawie) studenci zasiedli w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka. Przyjęci na pierwszy rok studiów w PWSZ w Koninie wzięli udział w Dniu Adaptacyjnym.

Takie spotkanie jest rodzajem nieoficjalnego, bo jeszcze przed inauguracją roku akademickiego i immatrykulacją, powitania nowych roczników przez władze uczelni. Tegorocznych pierwszaków przywitał rektor – dr hab. Artur Zimny, absolwent uczelni, którą teraz kieruje. – Dwadzieścia dwa lata temu byłem na państwa miejscu. Zastanawiałem się, jak ja to ogarnę. I udało się. Wam również się uda – zapewnił. Zachęcał do udziału w studenckiej aktywności naukowej, sportowej, wyjazdów na Erasmusa, podkreślił, że czekają na nich różnego rodzaju stypendia, o które warto się starać.

Przede wszystkim jednak spotkanie adaptacyjne ma pomóc nowym studentom w poznaniu ludzi, którzy wprowadzą ich w nowy świat, w rozeznaniu jak będzie wyglądało ich nauczanie i uczenie się, szczególnie teraz – w czasie pandemii. Dlatego kolejną osobą, z którą spotkali się był pełnomocnik rektora ds. informatyzacji. Dr Grzegorz Pawłowski przedstawił sposoby komunikowania się z użyciem specjalnych programów i platform internetowych wykorzystywanych do zdalnego nauczania na naszej uczelni. Następnie studenci określonych kierunków trafili „w ręce” odpowiednich dziekanów, m.in. dr Anny Waligórskiej-Kotfas. Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych przedstawiła wydział, zaznaczyła, że wszystkie zajęcia praktyczne prowadzą u nas wykładowcy-praktycy, co ma kluczowe znaczenie w kształceniu zawodowym. Udzieliła również małej lekcji studenckiego savoir vivre’u. Na koniec studenci pierwszego roku poznali menedżerów swoich kierunków, którzy będą im pomagać na co dzień najpierw we wdrażaniu się w studenckie życie, pokierują gdzie składać podania o stypendium, akademik, gdzie się zgłosić po legitymację studencką, a w kolejnych semestrach i latach będą im doradzać i wspierać w studenckich i nie tylko studenckich kłopotach.

Na Dzień Adaptacyjny, który odbył się 30 września 2020 r., przyszło tylu studentów, że zajęte były wszystkie dostępne, choć ze względu na reżim sanitarny nie wszystkie możliwe, miejsca w auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego PWSZ w Koninie.

aria

uczestnicy dnia adaptacyjnego w PWSZ w Koninie
Dzień adaptacyjny PWSZ w Koninie
studenci na dniu adaptacyjnym