fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

W dniu 4 listopada 2020 r. odbyła się konferencja „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu” zorganizowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Ze względu na obecną sytuację wydarzenie odbyło się w formie online.

Konferencja skupiała się na trzech przewodnich tematach dotyczących wyzwań na rynku pracy związanych z rozwojem Przemysłu 4.0, roli kształcenia zawodowego w nowoczesnej gospodarce oraz mobilności na rynku pracy w wymiarze lokalnym jak i międzynarodowym.

Debata odbyła się w szerokim gronie przedstawicieli kluczowych instytucji państwowych, organizacji reprezentujących polskich przedsiębiorców, uczelni, ośrodków badawczych oraz instytucji rozwoju.

W panelu otwierającym wydarzenie wziął udział Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii.

Rektor naszej uczelni dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie miał zaszczyt uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat: Szkolenia i kształcenie kadr przyszłości. W jaki sposób umiejętnie wykorzystać środki dostępne w nowej perspektywie budżetowej UE? W obradach uczestniczyli również Waldemar Buda - Sekretarz Stanu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Mikołaj Różycki - Zastępca Prezesa Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Bartosz Sokoliński - Dyrektor Zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz dr Leszek Buller - Dyrektor Centrum Projektów Europejskich.

Relacja z konferencji dostępna jest pod adresem: https://kadrydlaprzemyslu.pl/#Konferencja

 
J. Krokos

 

konferencja „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”
uczestnicy konferencji „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”
Rektor PWSZ w Koninie na konferencji „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”