fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Studenci wychowania fizycznego PWSZ w Koninie pomagali w organizacji Mikołajkowych Zawodów Pływackich dla dzieci ze szkół podstawowych z Konina i regionu.

– Chcę podkreślić, że nasi studenci często angażują się w tego typu przedsięwzięcia, a przy tym wykazują się wyjątkową sumiennością, co z pewnością pozytywnie wpływa na wizerunek uczelni i Wydziału Nauk o Zdrowiu – chwali swoich podopiecznych Robert Szymański, prezes AZS w Koninie, jednocześnie sędzia główny mikołajkowych zawodów. Poza udziałem w czynnościach organizacyjnych, członkowie konińskiego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego, bo o nich tu mowa, z powodzeniem uczestniczyli też w pracach komisji sędziowskiej. – Należy mieć na uwadze, że sędziowanie jakichkolwiek zawodów wiąże się z dużą odpowiedzialnością i stresem, ponieważ trzeba być uważnym i unikać pomyłek, by nikogo nie skrzywdzić, co – myślę – udało się osiągnąć – podkreślił szef AZS.

W zawodach, które odbyły się 6 grudnia w konińskim Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Rondo”, udział wzięło 95 uczniów z klas I-VI – 49 dziewcząt oraz 46 chłopców.

aria

 

mikołajkowe zawody pływackie
studenci podczas mikołajkowych zawodów pływackich
studneci PWSZ w Koninie na Mikołajkowych Zawodach Pływackich