fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Dr inż. Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych PWSZ w Koninie, wszedł w skład grupy roboczej Partnerstwo wodorowe, działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Osoby do niej powołane pracować będą nad możliwościami wykorzystania wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie w ramach budowy gospodarki wodorowej, która stanowi wielkie wyzwanie dla polskich przedsiębiorstw i instytucji naukowych.

Zgodnie z szacunkami resortu klimatu, rozwój sektora wodorowego w najbliższej dekadzie może w znaczący sposób przyczynić się do ograniczenia przez Polskę emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń do atmosfery, w szczególności z sektora transportowego.

Warto przypomnieć, że pod koniec września 2020 roku PWSZ w Koninie podpisała umowę z konińskim MZK, który w najbliższym czasie zamierza testować autobusy z napędem wodorowym (stacja do jego ładowania jest już w Koninie), więc nasi studenci kierunków technicznych będą mogli prowadzić badania naukowe również na tego typu autobusach.