fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

O najważniejszych trendach w nowoczesnej księgowości opowiadał uczniom klasy 3TE Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie dr Mikołaj Mielczarek z Katedry Nauk Ekonomicznych. – To one będą odgrywać istotną rolę w rozwoju księgowości – zapewnił przyszłych księgowych.

Dr Mielczarek podczas wykładu zatytułowanego „Księgowość po nowemu, czyli najważniejsze trendy i wyzwania księgowości” najpierw przedstawił rolę, jaką księgowość odgrywa w sprawnym funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych i wszelkich instytucji. Za największe wyzwanie w tej dziedzinie uznał natomiast wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mają ją usprawniać.  Kilka z nich przybliżył słuchaczom. Są to oprogramowanie w chmurze, automatyzacja procesów i uczenia maszynowego, aplikacje mobilne, rosnąca rola data science, technologia blockchain i pro aktywna księgowość. Podał też ich zalety i wady, oraz sugerował, w których procesach można je zastosować i gdzie mają największą szansę wykorzystania i rozwoju w księgowości.

Spotkanie, które odbyło się 15 stycznia w trybie online, zakończyło podsumowanie całego cyklu „Wszechstronny finansista”.

red.

 

Wykład Trendy w nowoczesnej księgowości
slajd z wykładu o nowoczesnych trenach w księgowości
prezentacja podczas wykłądu o nowoczesnych trendach w księgowości