fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Doskonalenie programu studiów, studenckie praktyki zawodowe i prowadzenie wspólnych projektów, to tylko niektóre z punktów umowy zawartej między naszą uczelnią a Polskim Komitetem Zielarskim.

Dzięki niej studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu będą mogli realizować swoje naukowe zainteresowania, korzystając z doświadczenia i wsparcia instytucji, która od 1926 r. zrzesza zarówno naukowców, jak i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i zielarskiego. Będą jednak przede wszystkim uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych prowadzonych na uczelni przez specjalistów z Polskiego Komitetu Zielarskiego, a praktyki zawodowe odbywać w siedzibie komitetu lub wskazanych przez niego placówkach. Natomiast i studenci, i wykładowcy PWSZ w Koninie będą mogli prowadzić we współpracy z członkami PKZ projekty naukowo-badawcze oraz organizować wykłady, seminaria i konferencje.

Przedmiotem podpisanej umowy jest także możliwość prowadzenia studiów podyplomowych, kursów i szkoleń.

Porozumienie podpisano 21 stycznia 2021 r., a współpracę między stronami realizują – dr Jerzy Jambor, prezes Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego, i dr Edyta Bielik, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.


emes