fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Do grona partnerów Wydziału Nauk o Zdrowiu dołączyła kolejna firma z branży zielarskiej – Martin Bauer Polska.

Przedsiębiorstwo od 30 lat działa na polskim rynku, oferując herbatki, zioła, suplementy diety, ekstrakty ziół i owoców, a także substancje czynne do produkcji leków – teraz będzie służyć radą i doświadczeniem naszym studentom. Dzięki umowie podpisanej z Martin Bauer Polska przyszli dietetycy będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez fachowców tej firmy, a także w zajęciach terenowych i w jej siedzibie. Zetkną się więc w praktyce z technologiami i innowacjami, które są konkurencyjne na światowym rynku zielarskim. Obecnie branża ta nie tyko pozyskuje surowiec, ale dba o zasoby naturalne, prowadzi zrównoważoną gospodarkę ekologiczną, ekonomiczną i społeczną.

Dzięki umowie nasi studenci będą mogli również odbyć w Martin Bauer Polska praktyki zawodowe, a pracownicy naukowi prowadzić wspólne projekty naukowo-badawcze, organizować seminaria, wykłady, konferencje.

Umowę podpisano 16 lutego 2021 r.

Współpracę między stronami realizują dr Edyta Bielik, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, i Ewelina Sykucka, główny specjalista ds. HR Martin Bauer Polska.

emes