fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Kamera jest narzędziem pracy filmowca, dziennikarza, ale i każdego z nas, gdy np. uwieczniamy rodzinne uroczystości. Cele, sytuacje i konteksty filmowania są różne, wymagają więc innej stylistyki oraz techniki – o tym i o wielu innych aspektach pracy kamerzysty mówił Waldemar Domski, koniński dziennikarz i filmowiec, podczas warsztatów zorganizowanych dla studentów PWSZ w Koninie.

Oprócz zagadnień związanych z kamerą, obrazem i montażem poruszono także aspekty prawne, takie jak prawo autorskie dotyczące wykorzystania muzyki i wizerunku — znajomość podstaw tego prawa jest niezbędna wszystkim, którzy są aktywni w mediach społecznościowych, mają własne strony internetowe lub kanały na YouTube.

Spotkanie z profesjonalistą utwierdziło jego uczestników w przekonaniu, że praca z kamerą może być fascynująca. – Pozwala zatrzymać na lata chwile, które szybko mijają, lub przekazać za pomocą obrazu informacje, coś zrelacjonować, ale też pokazać swoje artystyczne kreacje – tak mówili członkowie Studenckiego Koła Filmowego „Nakręceni” po warsztatach, które odbyły się 15 marca.

W imieniu „Nakręconych” oraz wszystkich uczestników spotkania dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach i cenne wskazówki.

emes