fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Z pewnością każdy z nas w rozmowie ze starszymi osobami, np. rodzicami, a jeszcze częściej dziadkami, zwrócił uwagę na pewne słowa lub zwroty, które wydają się anachroniczne. Rozumiemy co do nas mówią, ale my już nie użylibyśmy takich określeń. Z drugiej strony naszym dziadkom trudno zrozumieć słownictwo związane z nowymi technologiami. Tak na naszych oczach zmienia się język.

Na pytanie, jakie są przyczyny tych zmian, czy komunikacja międzypokoleniowa jest zachowana oraz czy mamy do czynienia z nową jakością językową odpowie dr hab. Marta Woźnicka, prof. PWSZ w Koninie podczas wykładu „Dlaczego języki się zmieniają?”.

Profesor Marta Woźnicka jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukowo zajmuje się gramatyką języka niemieckiego, szczególnie morfologią i składnią historyczną.

Spotkanie online odbędzie się w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią” 1 kwietnia o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/GwKRE

Następne wykłady pojawią się w kolejne czwartki, i tak aż do 17 czerwca, zawsze o tej samej godzinie. Wykłady transmitowane będą za pomocą platformy Microsoft Teams, zgodnie z harmonogramem spotkań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, a jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiedzi na nie, w zależności od prowadzącego i przebiegu spotkania, zostaną przekazane bezpośrednio po zakończeniu prelekcji, jeszcze podczas łączenia na Teamsie, lub po wykładzie, pisemnie, na adresy email, z których pytania wysłano.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

 

Harmonogram