fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Gluten - białko występujące w zbożach - w ostatnim czasie jest tematem nie tylko rozpraw naukowych z zakresu medycyny i dietetyki, ale także bohaterem pism kobiecych. Dieta bezglutenowa polecana jest osobom zdrowym, jako jeden ze sposobów zdrowego odżywiania i redukcji wagi, czy słusznie?

Na to i wiele innych pytań odpowie dr n. med. Angelika Kargulewicz podczas wykładu „Dieta bezglutenowa – wskazania do zastosowania”. Omówi rolę jaką pełni gluten w diecie człowieka, a także zasady stosowania diety eliminacyjnej oraz jej medyczne wskazania.

Pani Angelika Kargulewicz jest doktorem nauk medycznych, dietetykiem i wykładowcą Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSZ w Koninie, autorką licznych publikacji związanych z dietetyką, a także redaktor prowadzącą czasopisma o zdrowym odżywianiu „Food Forum”. Jest także praktykiem - na co dzień prowadzi zindywidualizowane poradnictwo żywieniowe oraz zajmuje się diagnostyką nietolerancji pokarmowych.

Spotkanie online odbędzie się w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią” 15 kwietnia o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/dzOlw

Następne wykłady pojawią się w kolejne czwartki, i tak aż do 17 czerwca, zawsze o tej samej godzinie. Wykłady transmitowane będą za pomocą platformy Microsoft Teams, zgodnie z harmonogramem spotkań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, a jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiedzi na nie, w zależności od prowadzącego i przebiegu spotkania, zostaną przekazane bezpośrednio po zakończeniu prelekcji, jeszcze podczas łączenia na Teamsie, lub po wykładzie, pisemnie, na adresy email, z których pytania wysłano.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

 

Harmonogram