fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Od października na uczelni pojawiać się będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie. To kolejna szkoła ponadpodstawowa, która przystąpiła do naszego projektu „Klasa Akademicka”.

Najzdolniejsi uczniowie I LO, którzy we wrześniu 2021 roku rozpoczną naukę w klasie akademickiej – języki obce w mediach i biznesie, będą uczestniczyć w zajęciach i wykładach prowadzonych zarówno na uczelni, jak i on-line. Jako wolni słuchacze skorzystają z konsultacji u pracowników naukowych, a także z udziału w pracach studenckich kół naukowych. Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, który poprowadzi klasę, przygotuje dla nich m.in. warsztaty dziennikarskie, podczas których poznają zagadnienia dotyczące historii i rozwoju mediów, poćwiczą pisanie i redagowanie tekstów, oraz przygotują się do wystąpień i prezentacji publicznych. Poznają też zasady funkcjonowania prasowego rynku wydawniczego, zdobędą podstawy analizowania zjawisk w mediach w skali państwowej, regionalnej i lokalnej, oraz wstępne przygotowanie do pracy w różnego typu publikatorach.

To kolejna odsłona projektu „Klasa Akademicka”, wcześniej uczelnia prowadziła m.in. klasę akademicką – bezpieczeństwo wewnętrzne oraz klasę akademicką – finanse i rachunkowość. Najnowszy projekt potrwa do czerwca 2025 r. Porozumienie w tej sprawie 28 kwietnia podpisali dr hab. Artur Zimny, rektor PWSZ w Koninie, oraz mgr Elżbieta Świder, dyrektor I LO w Koninie.

Ze strony uczelni umowę realizować będzie dr Anna Stolarczyk-Gembiak, dziekan WNHiS.

emes/aria

 

klasa akademicka w I LO

IMG 6569