fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Język to uporządkowany zasób znaków i norm umożliwiających porozumiewanie się w społeczności. Możemy go rozpatrywać w różnych kategoriach, a więc jako język mówiony, pisany, narodowy, literacki, poetycki i wiele innych. Prof. dr hab. Roman Lewicki podczas wykładu „Język od podszewki” podzieli się refleksjami na temat funkcjonowania i roli języka w naszym życiu. Odpowie na pytania dotyczące istoty języka, od budowy po reguły nim rządzące. Wiedza ta pozwoli zrozumieć jego możliwości i moc w kontaktach z innymi w różnych sytuacjach komunikowania się.

Profesor Roman Lewicki jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie. Prowadzi badania na temat dydaktyki języka oraz przekładu. Uczy młodych filologów tłumaczenia specjalistycznego i wiedzy o języku.

Na wykład online, z cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią", zapraszamy 13 maja o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/26wUn

Następne wykłady pojawią się w kolejne czwartki, i tak aż do 17 czerwca, zawsze o tej samej godzinie. Wykłady transmitowane będą za pomocą platformy Microsoft Teams, zgodnie z harmonogramem spotkań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, a jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiedzi na nie, w zależności od prowadzącego i przebiegu spotkania, zostaną przekazane bezpośrednio po zakończeniu prelekcji, jeszcze podczas łączenia na Teamsie, lub po wykładzie, pisemnie, na adresy email, z których pytania wysłano.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie