fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

„Nie tylko do pożaru” to tytuł webinarium, w którym uczestniczyli studenci kierunków gospodarka i administracja publiczna, logistyka oraz bezpieczeństwo wewnętrzne/bezpieczeństwo i systemy ochrony. Gościem spotkania był st. kpt. mgr inż. Sebastian Andrzejewski, naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Państwowa Straż Pożarna to służba o zasięgu ogólnokrajowym. W przypadku naszego regionu działa w trybie alarmowym i całodobowym na terenie miasta i powiatu konińskiego. Uczestniczy w akcjach ratowniczych, takich jak wyjazdy do pożarów, wypadki drogowe, udzielanie natychmiastowej pomocy poszkodowanym.

Według kpt. Andrzejewskiego kluczowym odniesieniem do właściwego wykonywania zawodu strażaka jest system szkoleń. – Strażacy często są poddawani znaczącym obciążeniom zawodowym, stykają się bowiem z wieloma czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi niekorzystnie wpływającymi na ich zdrowie, a niejednokrotnie zagrażającymi ich życiu – mówił. – Ta służba wymaga działania w miejscach, gdzie potrzeba przytomności umysłu i rozwagi, ale jednocześnie szybkiej reakcji, dużej wytrzymałości psychicznej i odpowiedzialności, a także właściwego zachowania wobec poszkodowanych, to ważny element pełnego wyszkolenia strażackiego – zaznaczył gość.

Naczelnik WKR wskazał również inne istotne elementy charakteryzujące rolę i znaczenie Państwowej Straży Pożarnej, która, co wiemy i doceniamy, zapewnia nasze bezpieczeństwo i chroni życie. Dyskusja i liczne pytania, które padły ze strony studentów i wykładowców pokazały szerokie zainteresowanie działaniami formacji przeznaczonej nie tylko do walki z pożarami, ale także klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

RJ/red.

grafika komendy miejskiej w Koninie
webinarium dla studnetów z udziałem pracownikó strazy pożarnej
grafika komenda straży pożarnej