fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dla niewprawnego oka był to zachwycający taniec żaglówek po spienionych wodach. Dla znawców walka o jak najlepsze miejsca i zacięta rywalizacja. Przez trzy dni na jeziorze Niegocin mimo zmiennych warunków odbywał się finał Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie – klasa Omega Standard.

W zmaganiach brały udział 74 załogi z 34 uczelni. Naszą uczelnię reprezentowała czteroosobowa załoga – troje studentów i Robert Szymański, prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWSZ w Koninie. Nasza załoga płynęła na wyczarterowanej na miejscu, nie najmłodszej OMEDZE z wyposażeniem znacznie odbiegającym od łódek regatowych. Pomimo tego zajęli 20 miejsce w flocie srebrnej na 36 załóg, co uplasowało ich na 30 pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

- Liczył się start dwóch załóg, niestety my mogliśmy wystawić tylko jedną, co zgodnie z regulaminem spowodowało doliczenie punktów drugiej załogi jakby zajęła ostatnie miejsce. Na szczęście nie tylko my byliśmy w takiej sytuacji i przełożyło się to na zajęcie I miejsca w klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych - mówi Robert Szymański, prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWSZ w Koninie.

Regaty odbyły się w dniach 24-27 maja 2021 r. Mimo istniejących ograniczeń spowodowanych pandemią imprezie towarzyszyła świetna studencka, żeglarska atmosfera i wspaniała rywalizacja sportowa.

Organizatorem spotkania był AZS Warszawa.

J. Krokos/ R. Szymański 

regaty w Niegocinie
Regaty - amp w żeglarstwie
AMP w żeglarstwie