fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Zespół Szkół Górniczno-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie jest kolejną szkołą, która dołączyła do naszego programu „Klasa Akademicka”. W tej sprawie podpisano 15 czerwca dwie umowy. Pierwsza dotyczy powstania Klasy Akademickiej Spedytor, nad którą opiekę sprawować będzie kierunek logistyka i dr Robert Rogaczewski, druga natomiast to Klasa Akademicka Mechanika i Budowa Maszyn, która trafi pod skrzydła kierunku mechanika i budowa maszyn i dr. inż. Kamila Łodygowskiego. Obydwa kierunki realizowane są na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych. Patronat, tak jak w przypadku wszystkich klas akademickich, potrwa przez cały cykl kształcenia, czyli od pierwszej klasy do matury.

Uczniowie tych klas będą uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych wykładach, warsztatach i zajęciach laboratoryjnych, a najzdolniejsi, w wykładach dla studentów. Jako wolni słuchacze skorzystają z konsultacji u pracowników naukowych, a także z udziału w pracach studenckich kół naukowych. Jeśli zdecydują się w przyszłości zostać studentami naszej uczelni, mogą liczyć na przyznanie w procesie rekrutacyjnym dodatkowych 30 punktów. Natomiast jeżeli zdecydują się na któryś z kierunków na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych, to oprócz dodatkowych punktów, otrzymają zaliczenie z przedmiotów realizowanych w ramach projektu.

Porozumienie o prowadzeniu Klas Akademickich podpisali dr hab. Artur Zimny, rektor PWSZ w Koninie, i mgr inż. Janusz Kamiński, dyrektor Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie.

Krokos/emes

podpisanie umowy klasa akademicka zsge
współpraca z zsge w Koninie
klasy akademickie w zsge w Koninie

klasa akademicka w ZSGE