fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Profesor Robert Szeklicki był wieloletnim wykładowcą Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie i wykształcił wielu nauczycieli wychowania fizycznego. Prowadził zajęcia z teorii wychowania fizycznego oraz antropomotoryki. Był promotorem wielu prac licencjackich mieszczących się w obszarze nauk o kulturze fizycznej.

Pan Profesor był związany nie tylko z naszą uczelnią. Pracował na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie w ostatnim czasie kierował Zakładem Nauk o Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia. Działał w Polskiej Akademii Nauk: w poznańskim oddziale powołano go na wiceprzewodniczącego Komisji Kinezjologii (na kadencję 2019-2022). Ponadto był członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej (International Association of Sport Kinetics) oraz Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej (oddział w Poznaniu).

W pracy naukowej zajmował się aktywnością fizyczną osób w różnym wieku, ale szczególnie starszych, i pomiarem tej aktywności. Badał też jej konsekwencje morfologiczne, metaboliczne oraz uwarunkowania społeczne.

Prywatnie pasjonował się brydżem sportowym oraz uwielbiał grać na gitarze.

Profesor Robert Szeklicki zmarł 19 czerwca 2021 r.

Żonie, Dzieciom oraz członkom najbliższej Rodziny Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 24 czerwca br., o godz. 13.10 na poznańskim cmentarzu na Junikowie. Natomiast Msza św., poprzedzająca pogrzeb, o godz. 11.00, w Kościele Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Kartuskiej 33.

Odszedł Profesor Robert Szeklicki