fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Niemal 570 reprezentantów z 52 uczelni rywalizowało w Lublinie w 23 konkurencjach podczas finału Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu w Lublinie. To rekordowa liczba uczestników zgłoszonych do zawodów, które odbyły się podczas pandemii.

PWSZ w Koninie reprezentowało sześcioro studentów (trzy kobiety i trzech mężczyzn) oraz trener, który zdecydował się wesprzeć mężczyzn w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Nasza reprezentacja startowała w następujących konkurencjach: 50 i 100 m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn, stylem grzbietowym kobiet i mężczyzn, stylem klasycznym kobiet i mężczyzn oraz wspomniana wcześniej sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym mężczyzn.

Drużynowo nasze pływaczki zajęły 3. miejsce w kategorii wyższych szkół zawodowych, co dało im 35. miejsce w klasyfikacji generalnej, a panowie – 2. miejsce, co uplasowało ich na 37. pozycji w klasyfikacji ogólnej mistrzostw.

Robert Szymański, trener i prezes KU AZS PWSZ Konin przypomina, że przygotowując się do mistrzostw, dzięki porozumieniu z MOSiR w Koninie, nasi studenci mogli korzystać z pływalni, co w znaczący sposób wpłynęło na osiągnięte rezultaty. Chwali też występ swoich podopiecznych i samą imprezę: – Mimo ograniczeń wynikających z pandemii, mistrzostwom towarzyszyła świetna atmosfera i wspaniała sportowa rywalizacja. Padło wiele życiowych rekordów – dodaje.

Zawody odbywały się od 10 do 12 czerwca 2021 r.

AMP w pływaniu
Akademickie mistrzostwa w pływaniu
studneci na AMP w Pływaniu