fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W sierpniu rozpoczął się drugi nabór na studia I i II stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, który potrwa do 19 września. Uczelnia zaprasza do składania dokumentów.

PWSZ to w naszym regionie jedyna uczelnia publiczna, która prowadzi studia o profilu praktycznym. Co więcej, systematycznie rośnie liczba kierunków dualnych, a więc takich, które łączą tradycyjne studia akademickie z odpłatnymi praktykami zawodowymi w firmach, które z uczelnią współpracują.

Uczelnia każdego roku proponuje coś nowego. W tym, wśród 20 proponowanych kierunków licencjackich, inżynierskich i magisterskich, jeden jest naprawdę ciekawą nowością – to biznes międzynarodowy (studia licencjackie).

Od najbliższego roku akademickiego pojawią się również nowe specjalności. I tak na kierunku automatyka i robotyka będą to odnawialne źródła energii, a na mechanice i budowie maszyn nawet dwie: odnawialne źródła energii oraz eksploatacja pojazdów i elektromobilność.

Zupełnie nową propozycją PWSZ w Koninie jest trzysemestralne kształcenie specjalistyczne – dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą poszerzyć, uzupełnić i zaktualizować swoją wiedzę lub planują zmianę profilu zawodowego i przekwalifikowanie się. Warto podkreślić, że w procesie rekrutacji na kształcenie specjalistyczne nie jest wymagana matura.

Uczelnia poza studiami I i II stopnia od lat prowadzi także studia podyplomowe, których kierunki oraz zakres wiedzy zmieniają się, ponieważ są dostosowywane do potrzeb mieszkańców regionu, ale także rynku pracy. W tym roku to aż 9 nowych kierunków podyplomowych.

 

STUDIA I STOP STUDIA II STOP STUDIA PODYPLOMOWE KSZTAŁ SPECJAL

 

 

 
SPRAWDŹ OFERTĘ SPRAWDŹ OFERTĘ
Informator 2021 str 1 Informator Kształcenia Ustawicznego 2021