fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

„Uzależnienia i ich wpływ na zjawisko wykluczenia społecznego” to tytuł wystąpienia dr Kazimiery Król, prof. PWSZ w Koninie, podczas konferencji, która odbyła się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

W spotkaniu uczestniczyły Wielkopolanki, kobiety-liderki, które w swoich środowiskach działają na rzecz minimalizowania różnorodnych negatywnych problemów społecznych. Wśród nich były sołtyski, szefowe stowarzyszeń i organizacji non-profit z regionu konińskiego. Spotkanie pokazało jak ważna i potrzebna jest edukacja na temat starych i nowych (niezwykle niebezpiecznych) uzależnień oraz jak działać skutecznie w swoich społecznościach, aby przeciwdziałać ich przyczynom i skutkom. Wykład prof. Król, wieloletniej wykładowczyni na kierunku praca socjalna, a obecnie resocjalizacji (Katedra Nauk Społecznych), stał się bodźcem do interesującej i owocnej dyskusji.

Konferencja pod hasłem „Bliżej rodziny, dalej od uzależnień” odbywała się 13 i 14 września. Jej inicjatorem było Krajowe Stowarzyszenie Forum Kobiet.

Uczestnicy konferencji w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.