fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Studenci pierwszych roczników PWSZ w Koninie mają już za sobą Dzień Adaptacyjny. To takie spotkanie, które pozwala zorientować się jak to będzie z tym studiowaniem.

30 września nowych członków społeczności akademickiej przywitał rektor – dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie. Uprzedził, że choć szkoła i uczelnia służą nauczaniu, to jednak nauka w nich wygląda inaczej. Przede wszystkim wymaga więcej samodzielności i odpowiedzialności, dlatego mobilizował, by nie odkładali studenckich obowiązków na później. Dodał też, że choć podejmują studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, to prawdopodobnie jej nie ukończą ponieważ niewykluczona jest zmiana nazwy uczelni, która stanie się akademią. Życzył sukcesów i zachęcał do wyjazdów na Erasmusa.

Od czasu pandemii wzrosło znaczenie komunikowania się z użyciem specjalnych programów i platform internetowych, które są niezbędne do zdalnego nauczania. Mówił o nich dr Grzegorz Pawłowski, pełnomocnik rektora ds. informatyzacji. Na razie jednak wszystkie zajęcia będą odbywały się stacjonarnie.

Kilka słów do „pierwszaków” miał Marcin Białecki, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie. Nie tylko namawiał do pracy na rzecz samorządu i działalności w kołach studenckich, ale też zapewnił, że każdy student zawsze może liczyć na pomoc tej największej w Polsce organizacji studenckiej.

Po części wspólnej odbyły się spotkania wydziałowe, podczas który studenci poznali dziekana swojego wydziału, a przede wszystkim menedżerów kierunków, którzy będą im pomagać we wdrażaniu się w studenckie życie, pokierują gdzie składać podania o stypendium, akademik, gdzie się zgłosić po legitymację studencką, a w kolejnych semestrach i latach będą im doradzać i wspierać w naukowych, a często i w życiowych sprawach.

dzień adaptacyjny 2021
pierwszaki na dniu adaptacyjnym
rektor na dniu adaptacyjnym
zapoznanie studnetów z zasadami
uczestnicy dnia adaptacyjnego
witamy na uczelni - dzień adaptacyjny