fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

ShowTruck to inicjatywa edukacyjna, podczas której uczniowie i studenci poznają najnowocześniejsze urządzenia i procesy produkcyjne oraz technologiczne stosowane obecnie w przemyśle. A to wszystko w dwóch busach firm Endress+Hauser Polska i Karlos.

Eksperci szwajcarskiego producenta aparatury kontrolno-pomiarowej na pokładzie mobilnego centrum szkoleniowego zamontowali ponad 180 przyrządów pomiarowych przeznaczonych dla różnych branż – od podstawowych czujników procesowych po zaawansowane rozwiązania dla Przemysłu 4.0. – Dzięki niemu to sala szkoleniowa przyjeżdża do klienta, a nie klient na szkolenie – wyjaśnił Mariusz Szwagrzyk, dyrektor marketingu w Endress+Hauser Polska w wypowiedzi dla AutomatykaOnline.pl

Natomiast Karlos to koniński wykonawca instalacji oraz dostawca urządzeń techniki grzewczej, sanitarnej i fotowoltaicznej. W jego busie znajdą się więc m.in. instalacje solarne, pompy ciepła i nowoczesne systemy grzewcze wykorzystujące technologie ciepłowodową oraz rekuperatory, czyli systemy wentylacji z odzyskiem ciepła.

– Niewątpliwie spotkanie z technologiami będzie również stanowiło wartość dodaną procesu kształcenia ze względu na praktyczny wymiar tego wydarzenia – podkreśla dr inż. Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych PWSZ w Koninie, która wraz z konińskim Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego zaprosiła edukacyjne busy na uczelnię.

Pokaz odbędzie się 26 października w godzinach od 10 do 15, na parkingu PWSZ w Koninie, przy ul. Popiełuszki 4.

aria

show truck 2021