fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Powstaje kolejna klasa akademicka. Rektor PWSZ w Koninie i dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie właśnie podpisali w tej sprawie list intencyjny.

W dokumencie strony deklarują „wolę współpracy naukowej, dydaktycznej, promocyjnej w zakresie realizacji innowacji pedagogicznej pod nazwą ‘Klasa akademicka – Bezpieczeństwo wewnętrzne’ od roku szkolnego 2021/2022”, rozumianą jako współpraca prowadząca do „uzyskania wysokiego poziomu nauczania […] i wszechstronnego przygotowania uczniów do studiów wyższych”. Szczegółowe zasady działania zostaną ustalone w oddzielnym porozumieniu.

Opiekę merytoryczną nad nią sprawować będzie kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne i jego menedżer dr Mirosław Żywiołowski z Katedry Nauk Społecznych na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

PWSZ w Koninie prowadzi projekt „Klasa akademicka” od 2014 roku. Rozpoczynał się właśnie od klasy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne. W tym roku, rekordowym pod względem liczby klas i szkół w nim uczestniczących, rusza do nauki z naszą uczelnią aż pięć klas, każda związana z innym kierunkiem kształcenia.

Już 4 listopada odbędzie się uroczysta inauguracja i immatrykulacja nowych roczników, podobna jak dla studentów I roku. Będą to klasy o profilach:

– Języki obce w mediach – trafią do niej najzdolniejsi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, który poprowadzi klasę, przygotuje dla nich m.in. warsztaty dziennikarskie, podczas których poznają zagadnienia dotyczące historii i rozwoju mediów, poćwiczą pisanie i redagowanie tekstów oraz przygotują się do wystąpień i prezentacji publicznych. Poznają też zasady funkcjonowania prasowego rynku wydawniczego, zdobędą podstawy analizowania zjawisk w mediach w skali państwowej, regionalnej i lokalnej, oraz wstępne przygotowanie do pracy w różnego typu publikatorach. Opiekę sprawować będzie kierunek języki obce w mediach i biznesie oraz dr Grzegorz Pawłowski, szef Katedry Języka i Komunikacji.

– Spedytor – uczestnikami tej klasy będą uczniowie z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, nad którą opiekę sprawować będzie kierunek logistyka i dr Robert Rogaczewski, kierownik Katedry Nauk Ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych.

– Mechanika i budowa maszyn – w tej klasie znajdą się uczniowie klas o profilu technicznym z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie. Trafią pod skrzydła kierunku mechanika i budowa maszyn i dr. inż. Kamila Łodygowskiego z Katedry Nauk Technicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych.

– Finanse i rachunkowość – jej uczestnikami będą uczniowie klas o profilu ekonomicznym z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Opiekę sprawować będzie kierunek finanse i rachunkowość oraz dr Mikołaj Mielczarek z Katedry Nauk Ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych.

aria

Podpisanie umowy o klasy akademickie z ZS CKU w Koninie
Podpisanie umowy ws. utworzenia klas akademickich z ZS CKU w Koninie
Władze uczelni i ZS CKU w Koninie po podpisaniu umowy o utworzenie klas akademickich