fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Zapoczątkowany w zeszłym roku cykl wykładów o różnorodnej tematyce cieszył się takim powodzeniem, że trudno było nie wrócić do tego pomysłu – przyznaje dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie i jej rektor.

Czwartkowe spotkania online (na platformie MS Teams), które przeprowadzili wykładowcy z niemal wszystkich katedr naszej uczelni, zainicjowano w czasach największego zamknięcia społeczeństwa z powodu pandemii. Miały być sposobem na przybliżenie nauki w wersji popularnej nie tylko studentom i pracownikom PWSZ w Koninie, ale wszystkim, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek i wykształcenie, którzy mieli trochę wolnego czasu i byli otwarci na wiedzę. W ciągu roku akademickiego odbyło się 15 takich wykładów. Łącznie wzięło w nich udział ponad tysiąc słuchaczy/widzów.

Tegoroczna edycja, na którą składa się 12 prelekcji, często z atrakcyjnymi prezentacjami multimedialnymi, rozpoczyna się 18 listopada. Początek tej i następnych zawsze o godz. 18.00. Pierwszą – o suplementach diety i niedomówieniach w reklamach tych specyfików – przygotowała dr n. farm. Agnieszka Saran-Jagodzińska z Wydziału Nauk o Zdrowiu. Warto posłuchać, bo wydajemy na nie dużo pieniędzy – być może bez sensu.

Kolejne wykłady poświęcone będą m.in. statystyce i temu czy kłamie. Autor zapowiada, że będzie to rozmowa politycznie niepoprawna! Bardzo odległy od statystyki jest temat pielęgnacji skóry z defektami, a każdy, bez względu na wiek i płeć, znajdzie coś u siebie: rozszerzone naczynka, cellulit, przebarwienia, blizny, więc przyda się nastawić ucho. Będzie również o historii Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii, których polityka białych kolonizatorów doprowadziła niemal na skraj wyginięcia, a także wielkich eksperymentach psychologii, które pokazały jak łatwo człowiek może zmienić się w oprawcę.

Podobnie jak w ubiegłym roku nasze wydarzenie patronatem medialnym objął portal LM.pl

Zapraszamy!

aria

 

Harmonogram spotkań

baner II edyacja czwartki na uczelni