fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Boże Narodzenie dla większości ludzi to pogodny czas spędzony z rodziną i bliskimi – stroimy domy i choinki, kupujemy prezenty. W tym świątecznym „miodzie” warto czasem skierować myśli ku tym, którzy takich świąt nie mają. Zapraszamy na wykład dr Kazimiery Król, prof. PWSZ w Koninie – „Ludzie ulicy jako problem społeczny”.

Prelegentka przypomni nam, że „ludzie ulicy” istnieli zawsze. Podczas wykładu przedstawi ich charakterystykę w dzisiejszych realiach, powie kim są i dlaczego wybrali taki styl życia, a także czy istnieje żebractwo zawodowe. Opowie o socjotechnikach stosowanych przez żebraków oraz o handlu ludźmi (dorosłymi i dziećmi) do żebractwa. Przedstawi również demograficzną strukturę tej grupy społecznej, a co najważniejsze – dowiemy się jak mądrze i skutecznie im pomagać.

Kazimiera Król jest doktorem nauk ekonomicznych, profesorem na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie. Autorką ponad stu publikacji naukowych dotyczących polityki społecznej i ekonomii społecznej. Inicjatorką kompleksowych badań dotyczących żebractwa we współczesnej Polsce. Zasiada w wielu komisjach i zespołach związanych z problematyką ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 9 grudnia 2021 r., o godz. 18.00, w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z Uczelnią”. Link do wykładu http://bityl.pl/aUpaU

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!