fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Zapraszamy chętnych studentów wszystkich kierunków studiów (stacjonarne i niestacjonarne) do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach w celu zwiększenia swoich szans na rynku pracy.

Międzywydziałowy jednosemestralny moduł studiów/dodatkowych zajęć przygotuje przyszłych absolwentów PWSZ w Koninie do aktywności przedsiębiorczej na polskim i europejskim rynku pracy. Cykl zajęć obejmuje następujące przedmioty prowadzone w II semestrze w roku akademickim 2021/2022 (zajęcia zostaną uruchomione w danym semestrze w przypadku zebrania odpowiedniej liczby chętnych):

„Eko-Przedsiębiorczość” –  30 h zajęć warsztatowych prowadzonych w języku polskim i 20 h w języku angielskim, mających za zadanie wykształcić umiejętność przygotowywania biznesu planu oraz umiejętność poruszania się po dokumentach niezbędnych do otwierania własnej działalności.

„Umiejętności miękkie i komunikacja” –  30 h zajęć w języku polskim i 20 h w języku angielskim.

„Zrównoważony rozwój, zrównoważone procesy produkcji i usług” – 10 h zajęć w języku polskim i 10 h w języku angielskim.  

W trakcie trwania kursu uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej firmy. Program zajęć został wypracowany jako modelowy w trakcie realizacji projektu pt. „SUSTMAN – Przedsiębiorczość, zrównoważony rozwój i produkcja dla studentów PWSZ w Koninie”, który zakończył się w maju 2016 r. i współfinansowany był ze środków funduszy norweskich i krajowych.

Ze względu na międzykierunkowy charakter kursu, zajęcia sporadycznie mogą (ale nie muszą) odbywać się także popołudniami i w weekendy. Zajęcia nie zostaną uruchomione w przypadku małej liczby chętnych, lub odbywać się będą tylko zajęcia w j. angielskim, w których uczestniczyć będą studenci zagraniczni (Erasmus+).

Zapisy do 25 stycznia 2022 r. mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, kierunek, tryb  i rok studiów.

Zapraszamy!