fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Języków obcych uczymy się już w przedszkolu, jednak ciągle mamy z nimi kłopot. Profesor Mirosław Pawlak uważa, że znajomość języka obcego jest głównie kojarzona z opanowaniem struktur gramatycznych (w przypadku języka angielskiego zazwyczaj wymieniane są czasy gramatyczne), odpowiedniego zasobu słownictwa czy też poprawnej wymowy. Podczas wykładu „Na czym polega znajomość języka obcego?” wykaże, że wszystkie te elementy są mniej lub bardziej istotne w różnych kontekstach, jednak nawet ich doskonała znajomość nie stanowi gwarancji, że będziemy potrafili skutecznie posługiwać się danym językiem w różnych sytuacjach. Celem wykładu jest przede wszystkim pokazanie wielowymiarowości kompetencji komunikacyjnej w języku obcym, jak również zaproponowanie kilku ogólnych zasad skutecznego jej rozwijania.

Profesor Mirosław Pawlak jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Jest redaktorem naczelnym serii publikacji „Second Language Learning and Teaching” oraz czasopism „Studies in Second Language Learning and Teaching” i „Konińskie Studia Językowe”. Autor ponad 300 publikacji dotyczących różnych aspektów procesu uczenia się i nauczania języków obcych. Pełni obecnie funkcję przewodniczącego Światowej Federacji Nauczycieli Języków Obcych.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 13 stycznia 2022 r., o godz. 18.00, w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z Uczelnią”. Link do wykładu http://bityl.pl/1R5f7

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie