fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Rada Konińskiej Izby Gospodarczej przeprowadziła swoje pierwsze w tym roku spotkanie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, która od wielu od lat jest członkiem KIG. Posiedzenie miało również część „wyjściową”.

Po części stacjonarnej, podczas której rozmawiano o aktualnych problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed konińskimi firmami, szczególnie tymi wynikającymi z programu Polski Ład, gospodarz posiedzenia, dr hab. Artur Zimny, profesor i rektor PWSZ w Koninie, zaprosił gości do zwiedzenia laboratoriów dla kierunków inżynierskich, które znajdują się budynku przy ul. Wyszyńskiego 35.

Pracownie te zostały w ubiegłym roku znacznie doposażone dzięki dofinansowaniu z projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dla kierunków technicznych kupiono dzięki niemu m.in. motocykle, spalinowy i elektryczny, oraz hamownię motocyklową. W zeszłym miesiącu stan laboratoriów wzbogacił się również o zestawy edukacyjne: Horizon FCJJ-30 – Mobilność Elektryczna oraz Hydrofill Pro – odnawialny system produkujący tzw. zielony wodór, a także ramiona robotów, kamerę termowizyjną i komputerowy tester do diagnostyki samochodowej.

Spotkanie odbyło się 12 stycznia.

 

posiedzenie KIG w PWSZ w Koninie

zwiedzanie laboratoriów PWSZ w Koninie
zwiedzanie laboratoriów PWSZ w Koninie  2
zwiedzanie laboratoriów PWSZ w Koninie  3