fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Zainteresowanie lekami pochodzenia roślinnego przechodzi w ostatnich latach renesans, choć jeszcze do niedawna „ziółka” spychane były przez lekarzy na margines medycyny konwencjonalnej. Dr Jerzy Jambor w swoim wykładzie „Współczesne ziołolecznictwo” opowie o historii ziołolecznictwa i drodze, jaką przebyło, aby stać się pełnoprawnym działem farmakologii, czyli od klasztornych wirydarzy po nowoczesne laboratoria. Przytoczy wiele przykładów ziół i roślin cenionych we współczesnej medycynie, a nieznanych średniowiecznym mnichom, takich jak północnoamerykańska jeżówka purpurowa czy południowoamerykańska męczennica cielista, ale także i takich, które znamy z apteczek naszych babć: mięta, szałwia i dziurawiec.

Dr Jerzy Jambor jest wykładowcą Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSZ w Koninie, farmaceutą, specjalistą drugiego stopnia w zakresie zielarstwa, a także założycielem i członkiem zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest również twórcą lub współtwórcą wielu polskich leków roślinnych, takich jak: Artecholin, Bioaron, Dentosept, Bronchosol, Sylimarol.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 20 stycznia 2022 r., o godz. 18.00, w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z Uczelnią”. Link do wykładu http://bityl.pl/SH1dh

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!